Главная > Всі новини > ЗСУ вперше збили ворожий гелікоптер британським Starstreak: відео

ЗСУ вперше збили ворожий гелікоптер британським Starstreak: відео

Фото: eurasiantimes.com

Українські військові вперше успішно застосували британський переносний зенітно-ракетний комплекс Starstreak проти повітряної цілі ворога, збивши ним російський гелікоптер. Про це повідомляє видання The Times, посилаючись на відео українського журналіста Андрія Цаплієнко.

Вчора Цаплієнко опублікував відео того, як бійці ЗСУ влучають в хвіст російського гелікоптера Мі-28Н в Луганській області.

“А ось і ефектний відеодоказ, як українці відрубали хвоста ворожому гелікоптери на Луганщині”, — написав він.

https://t.me/Tsaplienko/4977

Як пише The Times з посиланням на свої джерела в британському Міноборони, на кадрах показана робота саме надсучасної портативної ракетної системи Starstreak, В Україні такі системи працюють вже майже тиждень. 

“На кадрах атаки видно, як вольфрамові списи відламують хвіст від Мі-28Н після того, як українці з використанням британської техніки відкрили вогонь”, — написали The Times.

Там додали, що їхні джерела з вищіх ешелонів оборонної промисловості Британії, які передивлялись опубліковані відео, також вважають, що це був саме Starstreak.

Як повідомляє BBC, зенітно-ракетний комплекс Starstreak почали розробляти на початку 1980-х років, а на озброєння перші його зразки британська армія взяла у 1997 році. В теоріі цю зброю можна використовувати із землі, кораблів та гелікоптерів проти різних цілей, але на практиці Starstreak – це в першу чергу протиповітряний комплекс класу “земля-повітря”.

Ракети Starstreak на шляху до цілі можуть розвивати швидкість понад три махи або близько 3600 км/год чи 1 км за секунду. Така швидкість не лише надає боєприпасу більшу пробивну силу, але й залишає цілі менше часу на будь-який маневр.