Главная > Всі новини > Активісти району > Змінити місце проживання та скасувати статус ВПО тепер можна через “Дію”

Змінити місце проживання та скасувати статус ВПО тепер можна через “Дію”

На державному порталі “Дія” з’явилася функція зміни фактичного місця проживання та скасування статусу для ВПО. Відтепер ці послуги повністю автоматичні й більше не потрібно чекати на рішення держорганів. 

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

Щоб скористатися нововведенням потрібно натиснути на меню своєї довідки ВПО в Дії необхідну послугу: “змінити адресу фактичного проживання” або “скасувати статус ВПО”. Важливо фізично перебувати на місці тимчасового місця проживання, щоб підтвердити геолокацію.

“Ми додали в “Дію” можливість отримати довідку внутрішньо переміщеної особи та оформити регулярні виплати від держави ще на початку повномасштабного вторгнення. За майже 10 місяців понад 1,4 мільйона українців скористалися цією послугою. Цифровізація послуги дозволила уникнути черг, поїздок та скупчень, що є дуже важливим для безпеки людей зараз”, — зазначив урядовець. 

Нагадаємо, у “Дії” також є послуга з отримання витягу про місце проживання. Якщо відомості знайдені в реєстрі, то їх PDF-документ можна завантажити протягом доби. Для перегляду він доступний у тому ж розділі, де й замовляється послуга.