Главная > Все новости > Зі слідчих ізоляторів звільняють колишніх військових для захисту України

Зі слідчих ізоляторів звільняють колишніх військових для захисту України

З місць позбавлення волі та слідчих ізоляторів звільняють колишніх військових, які виявили бажання захищати країну під час воєнного стану, повідомляє hromadske.ua із посиланням на прокурора Офісу генерального прокурора Андрія Синюка.

Втім, він наголосив, що щодо більшості тих, хто бажає встати на захист, питання ще узгоджується: до уваги береться їхній бойовий досвід, заслуги перед державою та щире каяття.

Зокрема, вже відправився на бойові завдання Сергій Торбін, засуджений за організацію нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк. Також йому дозволили взяти в підрозділ ще з десяток людей, яких він також обрав із нині засуджених.

Колишній військовий 72-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Дмитро Балабуха, якого засуджено за вбивство цивільного на зупинці, також звільнений на час війни і вже несе службу.

Окрім цього, заяву на участь у бойових діях написав колишній командир батальйону «Торнадо» Руслан Онищенко.

«Питання складне та вирішується на найвищому рівні. Мова йде про велику кількість осіб, які перебувають під вартою та уже відбувають покарання по всій країні», — заявив нам прокурор ОГП Андрій Синюк.

Комбат «Донбасу» Семен Семенченко, за його словами, «вже на волі».

«Україна витримала удар перших днів вторгнення, але якщо ми тільки оборонятимемося — це обійдеться великою кров’ю. Українською кров’ю. 
Ми повинні нападати. Ми повинні знищувати ворога там, де стоїть його чобіт на нашій землі. Ворог має побігти. Найближчим часом я напишу заяву про вступ до лав сил оборони України», —  написав Семенченко.

Він також закликав всіх відчайдушних українців вступати до штурмового загону, який буде організовано на базі однієї з військових частин. 

«Ми діятимемо наступально та у повній координації та підпорядкуванні керівництву ЗСУ. Наша сила не тільки в патріотизмі та сміливості, але і в вміннях (навичках) та дисципліні. Всі разом ми звільнимо всю нашу землю від окупанта. Слава Україні!» —  сказав Семенченко.

Нагадаємо, СБУ оприлюднила секретні документи російських загарбників. Тепер українська спецслужба та збройні сили отримали поіменні дані на російських загарбників, а також секретні паролі та шифри, які використовує країна-агресор. Це дозволить зрозуміти суть перехоплених розмов ворога. 

#війна в Україні