Главная > Всі новини > Зеленський закликав країни Заходу надати військові літаки для боротьби з РФ

Зеленський закликав країни Заходу надати військові літаки для боротьби з РФ

В четвер, 3 березня, президент України Володимир Зеленський дав пресконференцію для іноземних журналістів у Києві. Зокрема, він закликав Захід закрити небо над Україною, а також надати Україні військові літаки для боротьби з російським вторгненням. 

Про це повідомляє “Європейська правда”. 

«Ми хочемо запровадити закриття неба, тому що конкретно вбивають наших людей. Це відбувається з території Білорусі і з території Росії. Літають ці ракети, бомби, “Іскандери”, літаки, бомбардувальники», — зазначив Зеленський. 

Він зазначив, що неодноразово звертався з проханням про закриття неба до світових лідерів. Зокрема, до преезидента США Джо Байдена, президента Франції Еммануеля Макрона та канцлера Німеччини Олафа Шольца. Утім ті відмовили у запровадженні закриття неба над Україною і не назвали термін, коли це може статися. 

«Якщо у вас немає сил, міцності закрити небо, то дайте мені літаки. Якщо нас не стане, не дай Боже, далі будуть Латвія, Литва, Естонія. Далі буде Грузія, Молдова, Польща. Так вони (війська РФ — ред.) будуть йти до Берлінської стіни», — заявив Зеленський.

Він нагадав, що у країнах НАТО є літаки часів Радянського Союзу, тож Україна не просить про нові дорогі літаки. 

«Можна нам такі літаки отримати, щоб ми відповідали на своїй землі усім установкам, які по нас стріляють», — додав він. 

#війна в Україні