Главная > Всі новини > Активісти району > Зеленський відповів на петицію про цивільні партнерства

Зеленський відповів на петицію про цивільні партнерства

Володимир Зеленський відповів на петицію про цивільні партнерства.

Про це йдеться на сайті президента.

Зазначається, що Мін’юст вже працює над цим питанням за дорученням гаранта. 

Зеленський нагадав, що під час воєнного стану не можна змінювати Конституцію, тому можливості запровадити одностатеві шлюби наразі немає. Водночас, каже президент України, він ще влітку минулого року запропонував Кабміну розглянути можливість запровадити інститут зареєстрованого цивільного партнерства. Над його комплексним законодавчим запровадженням зараз і працює Міністерство юстиції.

“Долаючи важкі випробування, українська держава свідомо обрала рух назустріч європейським стандартам, основу яких складають три засадничі цінності Ради Європи — демократія, верховенство права та права людини. Європейське право виходить з того, що повага та захист основоположних прав людини (передусім права на життя, свободу, особисту безпеку, заборона тортур, право на повагу до приватного та сімейного життя, заборона дискримінації) є основним обов’язком держави”, — йдеться у відповіді президента.

Крім того, Зеленський зазначив, що звернувся також до парламенту з проханням розглянути законопроєкти про легалізацію партнерств для одностатевих пар.

Нагадаємо, раніше в Міноборони виступили проти цивільних партнерств, на що отримали конструктивну відповідь ЛГБТК+ військових.

#ЛГБТ #володимир зеленський #петиції #цивільне партнерство