Главная > Всі новини > Зеленський відповів, коли знімуть обмеження на виїзд чоловіків за кордон

Зеленський відповів, коли знімуть обмеження на виїзд чоловіків за кордон

Президент Володимир Зеленський відповів на петицію про зняття обмеження щодо виїзду за кордон для чоловіків 18-60 років без військового досвіду, яка набрала необхідну для розгляду кількість підписів. 

Автор звернення стверджує, що воювати мають боєздатні люди, які пройшли відповідне навчання, а не фахівці, які можуть воювати на інформаційному фронті та бути більш корисними працюючи закордоном, допомагаючи нашим біженцям і підтримуючи армію заробленими коштами. 

У своїй відповіді президент Володимир Зеленський нагадав, що “що відповідно до статті 17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності держави є справою всього Українського народу. При цьому комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань здійснюється також і військовозобов’язаними, які не мають військового досвіду та раніше не проходили військову службу, але пройшли підготовку в навчальних військових частинах”.

Президент нагадав, що право кожного громадянина вільно залишати територію України  може обмежуватися в умовах воєнного або надзвичайного стану законом.

Скасування вказаних обмежень передбачається здійснити після завершення дії правового режиму воєнного стану.

“Відповідно до Закону України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України” правила перетинання державного кордону України громадянами України, обмеження та категорії громадян, які можуть здійснювати такий перетин у разі введення на території України воєнного стану, встановлюються Кабінетом Міністрів України. Тому я звернувся до Прем’єр-міністра України Д.Шмигаля з проханням опрацювати порушені в електронній петиції питання”, — відповів Володимир Зеленський.