Главная > Всі новини > Активісти району > Зеленський підтримав ідею створення Пантеону Героїв на Аскольдовій могилі

Зеленський підтримав ідею створення Пантеону Героїв на Аскольдовій могилі

Володимир Зеленський підтримав петицію про створення Національного пантеону Героїв України на території парку Аскольдова Могила у Києві. Її підписали понад 27 тис. українців.

“Порушене у петиції питання вважаю актуальним у контексті збереження історичної пам’яті нашого народу, консолідації і згуртування українського суспільства довкола ідеї відстоювання державного суверенітету і територіальної цілісності України”, — підкреслив Президент України.

Він наголосив, що створення цього меморіалу є одним із важливих загальнонаціональних завдань. Наразі розпочалась робота над реалізацією цього проєкту та утворено Організаційний комітет.

У Мінкульті почали опрацьовувати проєкт концепції Меморіалу українських героїв, який розгляне Український інститут національної пам’яті.

“З огляду на викладене мною ухвалено рішення надіслати петицію Прем’єр-міністрові України Д.Шмигалю з проханням доручити центральним органам виконавчої влади спільно з Київською міською військовою адміністрацією ґрунтовно опрацювати порушене у ній питання, провести фахові і громадські консультації та у встановлений строк аргументовано поінформувати автора петиції та Офіс Президента України про результати”, — зазначив Володимир Зеленський.

Нагадаємо, що відповідну петицію опублікувала військовослужбовиця та керівниця медичної служби “УЛЬФ” Аліна Михайлова. На місці Пантеону вона запропонувала перепоховати Степана Бандеру, Євгена Коновальця, Симона Петлюру, Павла Скоропадського, могили яких знаходяться за межами України. 

Раніше ми писали, що на Аскольдовій могилі у Києві вшанували пам’ять Героя України та командира спецпідрозділу “Вовки Да Вінчі” Дмитра Коцюбайла, відомого під позивним “Да Вінчі”.