Главная > Все новости > Затримання медведчука: у СБУ розповіли подробиці

Затримання медведчука: у СБУ розповіли подробиці

У вівторок, 12 квітня, співробітники Служби безпеки України впіймали та затримали кума путіна та нардепа від ОПЗЖ віктора медведчука. Це сталося на виїзді із Київської області.

Про деталі цієї резонансної спецоперації повідомив голова СБУ Іван Баканов.

Спочатку ФСБ намагалося вивезти медведчука до Передньостров’я, а вже звідти — до Москви. Але Служба безпеки України затримала біглого нардепа по дорозі — на виїзді з Київської області. 

Це дійсно була складна і небезпечна для багатьох її учасників операція, яка тривала близько місяця у воєнних умовах. Президент дав доручення, і ми активізували усі можливості, аби це доручення виконати та знайти пана медведчука. Було проведено багато аналітичної та оперативної роботи, яка завершилась успішно.

Баканов розповів, що для вивезення медведчука з України російські спецслужби організували цілу операцію. До її реалізації залучили навіть представників злочинного світу та корумпованих правоохоронців. ФСБ намагалася максимально замаскувати свої плани: вкидала дезінформацію, спеціально робила фейкові «зливи», намагалася організувати «липові» маршрути для евакуації політика і пустити СБУ хибним слідом, навіть підготувала «псевдо-медведчуків» для відведення уваги.

Насправді медведчука під виглядом військового ЗСУ нібито у супроводі колег хотіли довезти до українського кордону. Там —човном переправити до т.зв. «Придністровської Молдавської Республіки», де на нього вже чекала евакуаційна група спецпризначенців ФСБ. Вони й повинні були доставити медведчука до Москви. Але завдяки СБУ реалізувати цей план не вдалося!

Попри всі махінації та хитрощі російських силовиків, українській контррозвідці вдалося встановити справжній маршрут і місце прибуття евакуаційної групи ФСБ.

Це дозволило оперативникам і слідчим Служби безпеки України затримати медведчука по дорозі – під час його виїзду з Київської області. Зазначу, що його супроводжували українські правоохоронці, які також будуть відповідати за свої дії! Тепер на медведчука чекає суд, обрання запобіжного заходу, а вірніше його підтвердження – тримання під вартою. А згодом, я сподіваюсь, заслужене покарання.