Главная > Все новости > Запрацювали нові правила отримання водійського посвідчення: подробиці

Запрацювали нові правила отримання водійського посвідчення: подробиці

Фото: pixabay.com

У неділю, 24 липня, в Україні запрацювали нові правила отримання посвідчення водія. Тепер теоретична та практична частини іспиту на права водія розділені.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ України.

Тепер необхідно:

  • Пройти теоретичну підготовку в автошколі. Свідоцтво про проходження підготовки видаватиметься без внутрішнього тесту і буде чинним 1 рік;
  • Пройти іспит з теорії у сервісному центрі МВС, проходження якого дає доступ до подальшого практичного навчання;
  • Обрати автошколу і пройти практичне навчання з керування транспортним засобом;
  • Пройти в автошколі внутрішній практичний тест. Свідоцтво про проходження практичного іспиту діятиме 2 роки;
  • Пройти практичний іспит у сервісному центрі МВС.

У теоретичному курсі потрібно вивчити правила дорожнього руху, правила експлуатації транспортних засобів, основи безпеки руху та надання домедичної допомоги. У тих, хто успішно здасть теорію та отримає Свідоцтво, буде рік, щоб пройти практичний курс навчання. Якщо цей термін пройшов, а людина, яка хотіла отримати посвідчення водія, так і не склала наступний екзамен з практичного водіння, має починати навчання спочатку.

Складання практичного іспиту в автошколі обов’язкове. Після успішного складання практичного іспиту водієві видадуть свідоцтво, яке буде дійсно два роки.

«Таке розмежування навчального процесу не просто виглядає логічним, але вводиться ще й з огляду на світовий досвід. Фактично, це стане гарантією безпеки на дорогах, оскільки до практичного навчання допускатимуть тільки тих, хто вже знає правила дорожнього руху», — розповіли у МВС.

У МВС також зазначили, що всі, хто розпочав підготовку, перепідготовку в автошколі і підвищення кваліфікації водії до 24 липня, продовжують навчання відповідно до старих норм і складають внутрішні іспити в автошколі та іспити в територіальному сервісному центрі МВС за старим алгоритмом.

#авто #правила #водії