Главная > Всі новини > Активісти району > Закриті укриття Києва: чиновника КМДА Романа Ткачука відправили під домашній арешт

Закриті укриття Києва: чиновника КМДА Романа Ткачука відправили під домашній арешт

Фото: Олексій Арунян, Ґрати

Директора Департаменту муніципальної безпеки КМДА Романа Ткачука відправили під домашній арешт. Напередодні чиновнику оголосили підозру у справі про загибель людей біля закритого укриття.

Про рішення Голосіївського районного суду повідомило медіа “Ґрати”.

Прокуратура підозрює Ткачука у службовій недбалості. За версією слідства, саме він відповідальний за те, що 1 червня у Деснянському районі столиці було закрите укриття в поліклініці. Тоді під час російського обстрілу біля будівлі загинули дві жінки та дев’ятирічна дівчинка.

Правоохоронці наголошують, що чиновник, який обіймає посаду директора Департаменту муніципальної безпеки КМДА з 2018 року, персонально відповідальний за організацію та результати роботи підрозділу, який не створив необхідних умов для захисту киян.

Водночас Ткачук вважає підозру необґрунтованою. Його адвокати наполягають, що відповідальні за безперебійну роботу укриттів — районні адміністрації, ДСНС та балансоутримувачі будівель, де є сховища. Ткачук просив залишити його на волі, щоб він зміг виконувати обов’язки та реагувати на надзвичайні ситуації у Києві.

Нагадаємо, вчора, 20 червня, Нацполіція вручила Роману Ткачуку підозру. Як виявилося, зачинене укриття поліклініки, біля якого загинуло троє людей, було фактично єдиним сховищем в мікрорайоні. Решта найпростіших захисних споруд поруч із будинками загиблих, які є на мапі укриттів Києва, станом на 1 червня були або відсутні, або замкнені.

#суд #КМДА #укриття #домашній арешт