Главная > Все новости > Активисты района > За забруднення озера на Оболоні винуватці заплатять менше

За забруднення озера на Оболоні винуватці заплатять менше

Через значний суспільний резонанс, історія із забрудненням нафтопродуктами чудового великого озера Лугове в Оболонському районі столиці не може завершитися просто скасуванням штрафу винуватцям, тобто – нічим.

«Вечірній Київ» повідомляв, що «На Оболоні знищують озеро» і про те, що у історії боротьби за озеро сумне продовження.

Державна екологічна інспекція Столичного округу повідомила, що встановлено підприємство, яке може здійснювати скид нафтопродуктів до водойми, а саме: ПрАТ ДБК № 4, який відмовив у здійсненні позапланової перевірки (акт про відмову від 07.07.2020 № 169).

Крім того, після скасування нарахованих і пред’явлених збитків у сумі більш ніж у 700 тисяч гривень, природоохоронці виставили новий штраф балансоутримувачу озера – КП «Плесо». Він майже вдвічі менший за попередній. Нагадаємо, цей штраф у реальності платитиме не «Плесо», а документально встановлений за визначеною законом процедурою справжній забруднювач озера, який здійснив справжній екоцид над природою.

– Враховуючи, що при розрахунку збитків КП «Плесо» невірно враховано ГДК (гранично допустимі концентрації), Інспекцією здійснено перерахунок збитків, заподіяних державі в наслідок забруднення водойми – озера Лугове (Опечень-5) нафтопродуктами та відкликано претензію від 16.04.2020 № 25/2020 КП «Плесо». Сума збитків після перерахунку становить 301 598,99 грн. Інспекцією готується нова претензія КП «Плесо», яка буде направлена найближчим часом, повідомили у Держекоінспекції Столичного округу.

Джерело