Главная > Все новости > Активисты района > За в’їзд до країн ЄС за безвізом доведеться платити: коли почнуть діяти нові правила

За в’їзд до країн ЄС за безвізом доведеться платити: коли почнуть діяти нові правила

Починаючи з 2024 року зміняться правила в’їзду до країн Європейського Союзу. За нього доведеться платити. 

Повідомлення про це з’явилося на офіційному сайті ЄС.

Українці та громадяни інших країн, в яких діє безвізовий режим з Євросоюзом, будуть зобов’язані мати дозвіл для в’їзду в більшість європейських країн та сплачувати обов’язковий збір на в’їзд за програмою ETIAS (Системою авторизації в’їзду до Європи).

Дозвіл на поїздку ETIAS є обов’язковою умовою в’їзду для безвізових громадян, які подорожують до будь-якої з 30 європейських країн. Він прив’язаний до паспорта мандрівника та залишатиметься чинним до трьох років або до закінчення його терміну дії. 

У випадку, якщо громадянин отримує новий паспорт, то йому потрібно отримати новий дозвіл на подорож ETIAS. Його вартість становить 7 євро з однієї людини. Податок необхідно сплатити не пізніше, аніж за 96 годин до перетину кордону з Євросоюзом. 

Він дозволяє в’їжджати на територію європейських країн скільки завгодно для короткотермінового перебування — як правило, до 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду.

Водночас при наявності візи чи карти резидента жодних додаткових дозволів оформлювати не треба.

Раніше ми писали, що з Києва запустять прямі поїзди до двох міст Німеччини.