Главная > Всі новини > За півроку роботи кабінетів «Діабетична стопа» обстежено та проліковано понад 6 тис. киян

За півроку роботи кабінетів «Діабетична стопа» обстежено та проліковано понад 6 тис. киян

Понад 6 тис. киян, хворих на цукровий діабет, отримали сучасну діагностику, лікування та медичну профілактику ускладнень у кабінетах «Діабетична стопа» у першому півріччі 2019 року. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Він нагадав, що наприкінці 2018 року за ініціативи влади вперше в столиці у консультативно-діагностичних центрах усіх без винятку районів Києва було створено кабінети «Діабетична стопа».

«Для оснащення кабінетів централізовано закупили обладнання. Зокрема, це васкулярні доплери, цифрові хроноамперметричні аналізатори, хірургічні крісла та все необхідне для вчасного діагностування та лікування хворих на цукровий діабет. У приміщеннях зробили ремонти. Лікарі, які приймають у кабінетах «Діабетична стопа», пройшли спеціальне навчання. Загалом із міського бюджету на це виділили близько 12 мільйонів гривень», – зазначив Микола Поворозник.

За його словами, синдромом діабетичної стопи фахівці називають комплекс досить тяжких ускладнень цукрового діабету, від яких потерпають нижні кінцівки. У результаті хворі страждають від запалення тканин, деструкцій кісток, деформацій стоп, трофічних виразок, ран, що не загоюються та інших важких станів. Невчасна діагностика та відсутність адекватного симптоматичного лікування можуть призвести до ампутації та інвалідизації.

«Саме тому так важливо, щоб за станом кінцівок діабетика постійно спостерігав фахівець. Очевидно, що регулярно відвідувати лікаря та отримувати діагностику судин, профілактику та специфічну хірургічну допомогу зручніше, коли така можливість є неподалік від місця проживання. Як показав досвід роботи кабінетів «Діабетична стопа», така доступність медичної допомоги є для хворих додатковим стимулом частіше звертатися до лікарів, не відкладаючи на потім поїздку у далеко розташований спеціалізований заклад», – наголосив перший заступник голови КМДА.

У Департаменті охорони здоров’я повідомили, що за шість місяців 2019 року в кабінетах «Діабетична стопа» у хворих на цукровий діабет було виявлено понад 4000 різних патологій кінцівок та виконано близько 8000 хірургічних втручань та маніпуляцій.

«Як правило, перший візит до кабінету «Діабетична стопа» відбувається за направленням лікаря-ендокринолога або того, з ким у пацієнта підписано декларацію. Наступні ж візити хворий може планувати самостійно, за необхідністю. Тож контролюйте свій стан, консультуйтеся з лікарями. Виконуйте рекомендації та залишайтеся здоровими!» – закликав Микола Поворозник.

 РАЙОНАДРЕСА КАБІНЕТУ ДІАБЕТИЧНОЇ СТОПИ
 Голосіївський район
1.КНП «Консультативно-діагностичний центр» Голосіївського району м. Києвапросп. Голосіївський, 59-А
 Дарницький район
2.КНП «Консультативно-діагностичний центр № 1» Дарницького району м. Києвавул. Вербицького, 5
 Деснянський район
3.КНП «Консультативно-діагностичний центр» Деснянського району м. Києвавул. Закревського, 81/1
 Дніпровський район
4.КНП «Консультативно-діагностичний центр» Дніпровського району м. Києвавул. А. Шептицького, 5
 Оболонський район
5.КНП «Консультативно-діагностичний центр» Оболонського району м. Києвапросп. Маршала Тимошенка, 14
 Печерський район
6.КНП «Консультативно-діагностичний центр»Печерського району м. Києвавул. Підвисоцького, 13
 Подільський район
7.КНП «Консультативно-діагностичний центр» Подільського району м. Києвавул. Мостицька, 9
 Святошинський район
8.КНП «Консультативно-діагностичний центр» Святошинського району м. КиєваФілія № 3 за адресою: вул. П. Курінного, 2
 Солом’янський район
9.КНП «Консультативно-діагностичний центр» Солом’янського району м. Києвавул. Гарматна, 36
 Шевченківський район
10.КНП «Консультативно-діагностичний центр» Шевченківського району м. Києвавул. Саксаганського, 100

Джерело