Главная > Всі новини > Анонси > За допомогою мобільних операторів можуть почати перевіряти, як дотримуються карантину українці

За допомогою мобільних операторів можуть почати перевіряти, як дотримуються карантину українці

Наразі ж поліція вибірково контролює самоізоляцію громадян, які повернулися з-за кордону.

Не виключено, що найближчим часом правоохоронці можуть почати контроль самоізоляції українців, які повернулися з-за кордону, за допомогою даних мобільних операторів. Про це вчора, 23 березня, написав заступник глави МВС Антон Геращенко на своїй сторінці в Facebook.

«Сьогодні поліція почала отримувати в автоматизованому порядку дані від прикордонників по десяткам тисяч українців, які підписали особисті зобов’язання про 14-денний карантин шляхом самоізоляції. Десятки тисяч дільничних і патрульних поліцейських приступають до масового вибіркового контролю умов дотримання карантину. Від цього без перебільшення залежить майбутнє боротьби з епідемією коронавірусу. Не виключаю, що цих заходів буде недостатньо і за прикладом Південної Кореї, Ізраїлю та Польщі державі доведеться звернутися до мобільних операторів і банків, аби здійснювати контроль за умовами карантину через моніторинг мобільних мереж», – зазначив заступник глави МВС.

Варто зазначити, що наразі всі українці, які повертаються із-за кордону підписують розписку, про те, що вони забов’язуються перебувати на 14-денному карантині вдома. Нагадаємо, що за порушення даного зобов’язання передбачений штраф в розмірі від 17 до 34 тисяч гривень (стаття 44-3 КУпАПП).

Джерело