Главная > Все новости > Активисты района > З 17 вересня до 17 листопада в Україні проходитиме хештег-марафон #SpeakUpUkraine

З 17 вересня до 17 листопада в Україні проходитиме хештег-марафон #SpeakUpUkraine

17 вересня – 17 листопада в Україні проходитиме хештег-марафон #SpeakUpUkraine – змагання шкіл на тему безпеки на дорозі. Шкільні команди з усієї країни будуть проводити змагання й акції, щоб привернути увагу до теми і підвищити обізнаність своєї громади. Організовувати заходи допомагатимуть волонтери проекту. Про це розповіли організатори на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. «Щоб в Україні знижувалася кількість смертей на дорозі – потрібно змінювати культуру, підвищувати обізнаність людей про причинно-наслідкові зв’язки того, що стається на дорозі. Головне – заохочувати людей самим зробити щось задля своєї безпеки. 

#SpeakUp – це цьогорічний слоган Всесвітньої організації охорони здоров’я і ООН», – розповіла Ольга Дробишева, голова ГО «Traffic Challenge». Зниження кількості кількості смертей і травм внаслідок ДТП – одна з глобальних цілей сталого розвитку. Заходи проходять за підтримки Уповноваженого Президента з прав дитини, Центру громадського здоров’я МОЗ, Патрульної поліції та Мінінформполітики. За перші 6 місяців 2019 року сталося 63 тисячі ДТП. У них 1331 людина загинула, 13,5 тисяч – травмувалися. За 7 місяців поточного року за участі дітей трапилося близько 2500 ДТП, у них 93 дитини загинули, близько 2400 отримали травми, розповів Олексій Зіборов, тимчасовий виконувач обов’язків начальника відділу зв’язків з громадськістю Департаменту патрульної поліції. 

«Кожен такий випадок – це трагедія для родини і збитої дитини, і водія, який опиняється за ґратами. Безпека на дорозі починається з кожного з нас: наскільки ми пояснюємо своїм дітям, чому порушувати правила небезпечно, чи робимо ми зауваження своїм друзям і незнайомим людям. Наша небайдужість допоможе зменшити ці цифри», – зазначив Микола Кулеба. «Ми самі формуємо реальність навколо себе, і нам потрібно не лише говорити зі своїми дітьми, а й самим бути для них прикладом – не лише під час інформаційних кампаній, а у повсякденному житті», – наголосив Владислав Збанацький, заступник генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України». 

«Ми намагаємося робити й так, щоб діти, за необхідності, могли пояснити своїм батькам, що варто або не варто робити в автомобілі і на вулиці – завдяки нашому проекту «Шкільний офіцер поліції». Ми самі проводимо уроки на ці теми, і з радістю долучаємося до подібних ініціатив. Я сподіваюся, що кожна з 15,5 тисяч шкіл долучиться до марафону», – зазначив Олексій Зіборов. Реєстрація команд триває до 27 вересня. Школярі молодшого віку проводитимуть свої заходи з 30 вересня до 11 жовтня, середнього й старшого – 14-25 жовтня, а 28 жовтня – 8 листопада заплановані освітні тренінги для вчителів і батьків. Звіти про заходи публікуватимуть у соцмережах із хештегом #SpeakUpUkraine. 11-17 листопада учасники складатимуть підсумковий тест зі 100 питаннями про безпеку на дорозі. 

Найяскравіші команди можуть виграти подарунки для своєї школи: мультимедійні проектори, делініатори, комплекти світловідбивачів, сучасні аптечки, освітні матеріали тощо. А самі учасники команди – персональні комплекти подарунків з фітнес-трекером, світловідбивачами, книжками та сувенірами. «Делініатори – це підказка для водія, що тут паркуватися не можна. Ми надамо їх школам-переможцям, і вони встановлять їх у місцях переходу, де часто паркуються автомобілі і заважають дітям. У нас є реалізовані програми у Києві, коли встановлені делініатори розмежовують смуги руху автомобілів та допомагають краще бачити дорогу», – зазначила Ольга Пшенична, директор компанії «Призма»