Главная > Все новости > Євробачення-2023 відбудеться у Великій Британії від імені України

Євробачення-2023 відбудеться у Великій Британії від імені України

Фото: maximum.fm

Європейська мовна спілка (EBU) та BBC підтвердили, що Євробачення-2023 відбудеться у Великій Британії. У результаті обговорень саме BBC виступить організатором 67-го Пісенного конкурсу Євробачення.

Таке рішення було прийнято після вивчення можливості проведення конкурсу в Україні, і, на жаль, зроблено висновок, що з міркувань безпеки це неможливо.

“У правилах пісенного конкурсу Євробачення, з якими погоджуються всі мовники-учасники, чітко вказано, що захід можна перенести в форс-мажорних обставинах, таких як триваюча війна”, — повідомляють організатори конкурсу.

Євробачення-2023 залишиться українським, але пройде в Великій Британії. Це були чи не найскладніші рішення і переговори для Суспільного та МКІП. Євробачення — масштабна, відповідальна і вартісна подія.

BBC вже чотири рази брала на себе зобов’язання проводити конкурс замість інших країн-переможниць. 

Представники Суспільного Мовлення співпрацюватимуть із BBC, щоб розробити та впровадити українські елементи в шоу наступного року. Україна, як країна-переможець у 2022 році, автоматично потрапить до фіналу майбутнього конкурсу разом із так званою “великою п’ятіркою”: Францією, Німеччиною, Італією, Іспанією та Сполученим Королівством.

Раніше Борис Джонсон виступив за проведення “Євробачення-2023” в Україні.

Нагадаємо, що у фіналі головного пісенного конкурсу Євробачення цьогоріч виграли представники від України — Kalush Orchestra.