Главная > Все новости > Євробачення-2023 відбудеться не в Україні, — Європейська мовна спілка

Євробачення-2023 відбудеться не в Україні, — Європейська мовна спілка

Пісенний конкурс «Євробачення-2023» не проводитимуть в Україні. До такого висновку прийшла Європейська мовна спілка після повної оцінки можливостей проведення конкурсу на території України. 

Про це повідомили на сайті «Євробачення». 

«Після об’єктивного аналізу рада правління пісенного конкурсу «Євробачення» з глибоким жалем прийшла до висновку, що з огляду на поточні обставити, гарантії безпеки та оперативні, необхідні телерадіостанції, «UA:Суспільне» не може виконати правила конкурсу для проведення, організації та виробництва «Євробачення». Європейська мовна спілка хоче подякувати «UA: Суспільне» (…) та розділити сум і розчарування, що конкурс наступного року не відбудеться в Україні», — йдеться у заяві. 

Організатори конкурсу додали, що підтримують «UA: Суспільне» у багатьої сферах з моменту вторгнення росії й гарантують, що ця підтримка триватиме й надалі. Водночас, Європейська мовна спілка розпочала переговори з BBC, щодо можливості проведення «Євробачення-2023» у Великій Британії (країна посіла 2-ге місце на цьогорічному конкурсі в Турині). 

«Ми прагнемо, щоб перемога України знайшла відображення у шоу наступного року. Це буде для нас пріоритетом у наших дискусіях з можливими господарями», — додали у заяві. 

Нагадаємо, що за традицією країна-переможець «Євробачення» має право бути господарем конкурсу в наступному році. Так, після перемоги співачки Руслани у 2004 році та після перемоги Джамали у 2016 році, «Євробачення-2005» та «Євробачення-2017» відповідно проводили у Києві. Цього року переможцем «Євробачення-2022» став гурт Kalush Orchestra. 

Після цього міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що Україна проводитиме пісенний конкурс на своїй території, а мер Києва Віталій Кличко, що місто вже готується приймати «Євробачення-2023».