Главная > Всі новини > Активісти району > Яких пішоходів краще видно у темряві та як стати помітнішим

Яких пішоходів краще видно у темряві та як стати помітнішим

Фото: unsplash.com

У Міністерстві охорони здоров’я розповіли, пішоходів у якому одязі краще видно на дорозі у темний час доби та в умовах поганого освітлення.

Відключення вуличного освітлення та світлофорів негативно вплинуло на ситуацію на дорогах в українських містах. Так, за даними патрульної поліції Києва, кількість пішоходів, що загинули внаслідок ДТП у столиці, зросла на 25%.

На помітність пішоходів на дорогах впливає їхній одяг. Так, людину у темному одязі водій помічає лише на відстані 20 метрів від свого авто, у світлому одязі — за 50 метрів, а в одязі зі світловідбивними елементами — 130 метрів. При цьому, гальмівний шлях авто, яке рухається зі швидкістю 60 км/год, на сухому асфальті перевищує 20 метрів. Тобто, водій просто не встигне загальмувати вчасно, якщо помітить пішохода вже прямо перед своєю машиною. 

Щоб стати більш помітними на дорогах у темряві, українцям радять дотримуватися таких рекомендацій:

  • надавати перевагу світлому або яскравому одягу;
  • використовувати світловідбивні елементи: їх можна вішати на сумки та рюкзаки або чіпляти на одяг (найкраще — на висоті стегна);
  • бути вкрай уважними на дорозі;
  • переходити дорогу тільки у встановлених місцях, підсвічувати собі; перш ніж іти, варто переконатися, що водій вас побачив;
  • не використовувати на вулиці навушники та не відволікатися на телефон;
  • навчити дітей безпечній поведінці на дорозі та стежити, щоби вони не вибігали на проїжджу частину.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який пропонує штрафувати пішоходів, що не використовують світловідбивальні елементи на вулиці у темний час доби.