Фото: unsplash.com
У Національній службі здоров’я України розповіли, на які безоплатні медичні послуги мають право люди похилого віку. Їхнє надання гарантує держава.
Ці послуги мають попередити проблеми зі здоров’ям, виявити серйозні захворювання на ранніх стадіях та контролювати перебіг хронічних хвороб у людей похилого віку. Також вони спрямовані на своєчасне надання медичної допомоги в екстрених випадках.
У НСЗУ відзначають, що людям старшого віку особливо важливо мати сімейного лікаря та бути з ним на зв’язку. Адже саме цей лікар може вчасно розпізнати загрозу для здоров’я пацієнта та направити його на обстеження чи консультацію до спеціаліста для подальшого лікування.
Крім того, за рецептом від сімейного лікаря люди похилого віку можуть отримувати медпрепарати за програмою “Доступні ліки” – безоплатно або ж з незначною доплатою. Зараз програма включає ліки проти таких захворювань:
- серцево-судинні;
- профілактика інсультів та інфарктів;
- бронхіальна астма;
- діабет II типу;
- нецукровий діабет;
- інсулінозалежний діабет (інсуліни);
- розлади психіки та поведінки;
- епілепсія;
- хвороба Паркінсона;
- хронічне обструктивне захворювання легень.
Отримати медикаменти за програмою “Доступні ліки” можна у будь-якій українській аптеці, яка працює за договором з НСЗУ. Під час воєнного стану рецепт на “Доступні ліки” може бути не лише електронним, а й паперовим, а виписувати його має право будь-який лікар первинної ланки.
Крім того, за програмою медичних гарантій люди похилого віку мають право на усі види спеціалізованої медичної допомоги: консультації спеціалістів, аналізи, обстеження, госпіталізації та операції.
Особливий акцент робиться на лікуванні інсульту та інфаркту — пацієнти з гострими формами цих захворювань отримують усі необхідні обстеження та лікування безкоштовно. В разі появи симптомів інсульту або інфаркту достатньо викликати швидку допомогу.
Також особливу увагу приділяють ранньому виявленню онкозахворювань, адже їх лікування на ранніх стадіях дає більше шансів на одужання. В програмі медгарантій передбачено шість інструментальних досліджень для виявлення онкології: гастроскопія, бронхоскопія, гістероскопія, колоноскопія, цистоскопія та мамографія. Для людей похилого віку вони є безкоштовними безоплатні за направлення лікар, і їм рекомендують проходити ці дослідження періодично.
“Незалежно від того, де зареєстроване місце проживання, люди похилого віку можуть отримати медичну допомогу в будь-якому медичному закладі, який має договір з НСЗУ. Це стосується як внутрішньо переміщених осіб, так і тих, хто не змінював місце проживання. Пацієнт сам обирає, де йому зручно отримати медичну допомогу, а оплачує її замість пацієнта Національна служба здоров’я України”, — додали у НСЗУ.
Нагадаємо, нещодавно у МОЗ розповіли, як українці можуть вакцинуватися від грипу в Польщі, Німеччині, Чехії, Італії та Болгарії.