Главная > Все новости > Як працюватиме послуга з розмитнення авто через “Дію”

Як працюватиме послуга з розмитнення авто через “Дію”

Фото ілюстративне: Karolina Grabowska / Pexels

Зовсім скоро у “Дії” планують запустити нову послугу з розмитнення автомобіля, ввезеного з-за кордону. В інтерв’ю виданню “Економічна правда” міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, як працюватиме новий сервіс. 

За його словами, оцінка вартості розмитнення авто буде робитися без участі митника. Власник авто повинен буде вказати рік виробництва машини, марку, модель, об’єм двигуна і певні незмінні критерії, на основі яких додаток автоматично вирахує, скільки треба заплатити за розмитнення. 

Суму за розмитнення можна буде оплатити одразу в застосунку або відкласти сплату і повідомити державні органи про перетин кордону автомобілем, який підлягає розмитненню. Після розмитнення інформація авітоматично потраплятиме в усі відповідні держоргани. 

“Фундаментально, ми виступаємо за те, аби усі державні послуги були автоматизовані й надавалися громадянам без участі держслужбовців. Це буде перша така безпрецедентна послуга на митниці. Сподіваюся, що після реалізації цієї послуги всі українці зрозуміють, як може працювати митниця”, — розповів Федоров.

Наразі розробники “Дії” вже почали роботу над послугою й чекають ухвалення відповідних законопроєктів.