Главная > Всі новини > “Вони були створені для залякувань”: українська розвідка про солдатів рф у Бучі

“Вони були створені для залякувань”: українська розвідка про солдатів рф у Бучі

Фото ілюстративне: palinchak / Depositphotos

Головне управління розвідки Міністерства оборони України у коментарі виданню New York Times назвало причини звірств військових 64-ї окремої мотострілецької бригади зс рф у Бучі. Упродовж березня російські нелюди катували, ґвалтували та вбивали мирне населення на Київщині. 

За словами полковника Миколи Красного, начальника відділу зв’язків із громадськістю української розвідки, 64-та бригада належить до Східного військового округу рф, який довгий час розглядався як частина російської армії із найнижчим рівнем підготовки та оснащення. В основному, ця бригада складається із солдатів, що походять із етнічних меншин та знедолених громад, у той час як серед командирів є багато етнічних росіян. 

Відомо, що 64-ту окрему мотострілецьку бригаду зс рф створили 1 січня 2009 року після війни росії у Грузії. В її основу увійшов полк, який служив у Чечні. Бригада відзначається аморальністю, злочинністю та “дідівщиною”. 

“Наслідками цієї політики стало те, що відбулося у Бучі. Без дисципліни, з агресивними звичками… Схоже, вони були створені, аби залякати населення”, — розповів Красний. 

За його словами, неблагополучне походження солдатів і той факт, що вони могли діяти безкарно, спонукали російський військових чинити звірства на Київщині. Водночас, жорстокість солдатів 64-ї бригади спостерігалася не лише у ставленні до мирних українців, але й щодо самих бойовиків. На мобільному телефоні одного із російських солдатів, який виявили у Бучі, слідчі знайшли відео на підтвердження цього. На відео видно, як російський офіцер розмовляє із підлеглим, а потім раптово б’є його кулаком по голові, поки інші солдати розмовляють. 

Масштаб звірств, які чинили російські солдати без жодних вагань, дозволяє припустити, що вони діяли за наказом. За словами головного прокурора Бучанського району Руслана Кравченко, військове керівництво рф не могло не знати, що коять підлеглі на Київщині. 

“Я думаю, що цей терор був спланований”, — розповів він.

Це підтверджують і місцеві жителі. 67-річний пенсіонер Микола із Бучі розказав журналістам, що перші російські військові, які прийшли в околиці Києва, порадили йому піти, поки можна. 

“За нами такі погані хлопці прийдуть”, — цитує чоловік слова російського командира. 

Пенсіонеру вдалося покинути місто до прибуття 64-ї бригади і залишитися живим. 

Як відомо, після звільнення територій Київщини від окупантів, у штабі військових рф у Бучі було знайдено комп’ютерний файл із назвою 64-ї окремої мотострілецької бригади та списком 1600 її солдатів. Згодом журналістам “Слідство. Info” вдалося ідентифікувати десятки російських солдатів, зокрема, офіцерів, які влаштували терор у Бучі. Також деяких солдатів рф упізнали постраждалі місцеві жителі, яким вдалося пережити побиття і катування. 

Раніше ми повідомляли, що житель Бучі, повернувшись додому, знайшов лист російського окупанта. У ньому наведено особисті дані ворожого солдата, а також номер його військової частини.