Главная > Всі новини > Активісти району > Власникам квартир зруйнованого будинку на Жилянській можуть виплатити компенсацію, але є умова

Власникам квартир зруйнованого будинку на Жилянській можуть виплатити компенсацію, але є умова

Компенсація за житло у зруйнованому російським дроном будинку на вулиці Жилянській може становити від 3 млн грн за квартиру, площею 32,6 кв. метрів, та до 8,3 млн грн за квартиру, площею 103,3 кв. метри. Однак чи зможуть власники розраховувати на таку компенсацію, стане зрозуміло після додаткової експертизи будівлі, повідомили у КМДА. 

“Наразі міська Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені внаслідок збройної агресії росії об’єкти нерухомого майна вже отримала одну заяву на компенсацію за зруйновану квартиру в будинку на вул. Жилянська, 116-А. Однак розгляд цієї заяви Комісія буде вимушена тимчасово зупинити у зв’язку з проведенням інструментального обстеження будинку”, – розповів заступник голови КМДА Вячеслав Непоп. 

Він додав, що технічне обстеження будинку, яке ініціювали мешканці, проводилося візуальним та аналітичним способами. Тому місто вирішило провести основне (детальне) обстеження з інструментальним дослідженням конструкцій будинку на вул. Жилянській, 116-А із залученням фахівців зі спеціальним обладнанням.

“Коли ми отримаємо результати обстеження, зможемо повернутися до питання компенсації. І, якщо повторна експертиза визнає будинок таким, який не підлягає відновленню, ми розглядатимемо заяви про компенсацію за знищене нерухоме майно”, – зауважив Вячеслав Непоп.

Подати заяву на отримання компенсації власники зруйнованого житла можуть через Єдиний державний вебпортал електронних послуг (послуга #єВідновлення в застосунку “Дія”) або ЦНАП, орган соціального захисту або нотаріуса.

Нагадаємо, 21 серпня у Києві відбулася зустріч, на якій визначили, що попередні висновки та експертизи щодо відновлення будівлі були проведені з порушеннями.