Главная > Всі новини > Виїзд із місця проживання для військовозобов’язаних: юрист дала пояснення

Виїзд із місця проживання для військовозобов’язаних: юрист дала пояснення

Ілюстративне фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Координатор руху адвокатів Збройних сил України Євгенія Рябека у коментарі “РБК-Україна” пояснила, що військовозобов’язані можуть вільно пересуватися Україною. Спеціальний дозвіл потрібно отримувати під час зміни місця свого проживання.

За словами Рябеки, у повідомленні Генерального штабу йдеться виключно про впорядкування обліку осіб, які змінюють місце проживання, місце реєстрації.

Тобто військовозобов’язаний, який змінює місце проживання, має прийти до центру військового комплектування – знятись з обліку та поїхати стати на облік у новому місці. І це не є новим правилом, такий порядок процедури діяв раніше.

“Можливо, опублікований документ трохи незрозуміло виписано. Але, справді, мета така — щоб упорядкувати цей облік, аби наші центри комплектування мали певний порядок. Тобто це більше внутрішній документ, але спільнота тлумачить його так, як хтось зрозумів”, — припустила Рябека.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у свою чергу зазначив, що військовозобов’язані, які планують виїзд за межі своїх регіонів та областей, зобов’язані отримати дозвіл на це в ТЦК.

Нагадую, триває війна. Ви потрібні своїй державі! Всі, хто досі не стоїть чи не поновився на військовому обліку, мають це зробити. Ті з вас, хто планує виїзд за межі своїх районів та областей, мають взяти дозвіл у ТЦК. Жодних вказівок на перешкоджання переміщенню осіб упродовж найближчих днів з боку військового командування не надавалося.

Порядок отримання такого дозволу та форму заяви на дозвіл виїзду можна переглянути на офіційному сайті Міністерства оборони України.

дозвіл на виїзд з місця проживання військовозобов'язанимдозвіл на виїзд з місця проживання військовозобов'язанимдозвіл на виїзд з місця проживання військовозобов'язанимдозвіл на виїзд з місця проживання військовозобов'язанимдозвіл на виїзд з місця проживання військовозобов'язанимдозвіл на виїзд з місця проживання військовозобов'язаним