Главная > Всі новини > Анонси > Відтепер лікарі можуть укладати декларації понад ліміт

Відтепер лікарі можуть укладати декларації понад ліміт

Міністерство охорони здоров’я повідомило, що відтепер електронна система дозволить лікарям укладати декларації понад затверджений ліміт (оптимальний обсяг практики), який для терапевта становить – 2000 декларацій, для сімейного лікаря – 1800, а для педіатра -– 900 декларацій. Про це інформує офіційний портал Кабінету Міністрів України.

«Відтепер з’явилася технічна можливість укладати декларації з лікарями первинної медичної допомоги понад рекомендовану кількість, затверджену МОЗ. З 10 січня 2019 року лікарі матимуть технічну можливість укладати декларації понад оптимальну кількість», – йдеться у повідомленні.

Згідно інформації МОЗ, оптимальний обсяг практики – це кількість пацієнтів, яка з одного боку – дозволить пацієнту отримати якісні медичні послуги, а з іншого – забезпечить лікарю гідну оплату його роботи. Для терапевта цей обсяг складає 2000 декларацій, для сімейного лікаря – 1800, для педіатра – 900.

Для декларацій понад оптимальний обсяг вводяться коригувальні коефіцієнти, що дозволять досягти балансу між навантаженням на лікаря та розміром оплати за обслуговування пацієнтів.

Відповідні зміни були внесені до електронної системи згідно постанови Кабінету Міністрів від 18 грудня 2018 року.