Главная > Всі новини > Відсьогодні в Україні повністю заборонили паління у громадських місцях

Відсьогодні в Україні повністю заборонили паління у громадських місцях

Відсьогодні, з 11 липня, в Україні повністю заборонили паління у громадських місцях. Про це нагадав голова Комітету ВР з питань здоров‘я нації Михайло Радуцький.

У грудні минулого року Рада ухвалила закон № 1978, який значно посилює обмеження стосовно вживання, продажу та реклами тютюнових виробів. Перші положення цього закону починають діяти вже сьогодні. Ось що вони передбачають:

  • Електронні сигарети, пристрої для нагрівання, кальяни, трав’яні вироби, як і звичайні цигарки, буде повністю заборонено вживати у громадських місцях. Зокрема, це стосується і закладів громадського харчування, де вже не буде зон або приміщень для куріння. За порушення заборони для громадянина передбачений штраф від 51 до 350 грн, а для закладів — від 3000 до 15 000 грн.
  • Запроваджується заборона на продаж тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їхнім вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, заправних контейнерів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їхнього згоряння особам, які не досягли 18 років.
  • Збільшуються штрафи за продаж неповнолітнім тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин до них — до 1020 грн. А в разі повторного порушення протягом року — до 10 200 грн.

Заборона паління

За словами Радуцького, цей закон є ще одним кроком на шляху європейської інтеграції України. До того ж, згідно з останнім опитуванням КМІС, переважна більшість українців підтримують заборону на використання електронних сигарет в громадських місцях (80% респондентів) та продаж неповнолітнім пристроїв для нагрівання тютюну та електронних сигарет (92%).

При цьому дослідження демонструє, що у 2022 кількість щоденних курців в Україні збільшилась до 28,3%. Переважно люди почали палити через війну. Серед них – багато тих, хто кинув курити багато років тому.