Главная > Всі новини > Анонси > Відмова від маршруток: у Києві взялися за транспорт

Відмова від маршруток: у Києві взялися за транспорт

Київрада має розглянути петицію № 1778, згідно з якою у столиці треба здійснити повний перехід на автобуси та електротранспорт.

– Ми вимагаємо розробити, спільно з перевізниками, трирічний план повної відмови міста від маршрутних таксі з подальшим переходом лише на комфортні транспортні засоби з більшою пасажиромісткістю, які курсуватимуть за чітко визначеним графіком, – повідомила авторка петиції Валентина Качуріна.

Згідно з петицією, у столиці також мають ввести єдиний квиток, який продаватимуть у спеціальних автоматах на зупинках громадського транспорту.

Сьогодні над цим питанням працюють у комісії з питань комісія Київської міської ради з питань транспорту, зв’язку та реклами.

– Маршрутки займають близько 50% наземного транспорту. І близько половини з них працюють без договорів, відповідно, кошти до бюджету не надходять. Ця ситуація не змінюється, бо вигідна керівництву, яке отримує відсотки з мільярдів необлікованої готівки. На моє переконання, замість маршруток має бути виключно великий і комфортабельний комунальний транспорт. Вкладання десятків мільярдів бюджетних коштів у розширення доріг не призводить до зменшення заторів, а навпаки. Виправити ситуацію може тільки розвиток громадського транспорту та політична воля для реалізації, – вважає депутат Київради Прохор Антоненко.