Главная > Всі новини > Активісти району > Від початку війни найбільші фонди України зібрали майже 1 млрд доларів

Від початку війни найбільші фонди України зібрали майже 1 млрд доларів

За час, що минув від початку повномасштабної війни, на рахунки найбільших благодійних фондів України перерахували майже один мільярд доларів. Про це свідчать дані Опендатабота.

Так, на рахунки НБУ та у три найбільші фонди країни (UNITED24, “Повернись живим” та “Фонд Сергія Притули”) задонатили понад 33,96 млрд грн. Ці гроші перераховували як українці, так й іноземні громадяни.

Найбільший внесок у розмірі 15,8 млрд грн було зібрано на рахунки НБУ за перші місяці російського повномасштабного вторгнення: з 24 лютого по 5 травня 2022 року.

Державна платформа UNITED24 за вісім місяців своєї роботи, з травня по грудень, зібрала 8,6 млрд грн. Основну частину цієї суми (81% або ж 7 млрд грн) спрямували на потреби ЗСУ. Ще понад 1,1 млрд грн (13%) передали на медичну допомогу, а 0,5 млрд грн (6%) — на відбудову країни.

Найбільше донатів на ЗСУ UNITED24 отримала у липні 2022-го — тоді на рахунки платформи перерахували 2,2 млрд грн. Ще один пік пожертв на армію припав жовтень-грудень, після початок масованих обстрілів цивільної критичної інфраструктури — кількість донатів у жовтні зросла в 1,4 раза за місяць і відтоді лише збільшувалась.

Фонд “Повернись живим” з 24 лютого 2022 року зібрав 5,6 млрд грн. Найбільшу суму у 1,6 млрд грн йому перерахували у березні. Далі фонд, в середньому, збирав приблизно по 350 млн грн на місяць. Після початку масованих обстрілів, у листопаді, загальна сума пожертв також зросла в 1,3 раза та продовжує збільшуватись.

“Фонд Сергія Притули” за весь цей час зібрав майже 4 млрд грн. Як і в інших фондів, масовані обстріли росіян тільки збільшили кількість пожертв на його рахунки. Так, у жовтні кількість пожертв зросла більш ніж утричі та сягнула 658 млн грн. У листопаді ця сума зменшилась до 593 млн грн, але все одно є більшою, ніж до блекаутів.

Нагадаємо, “Фонд Сергія Притули” створив у різних містах України центри, де українці можуть пройти базову військову підготовку за донат.