Главная > Все новости > Активисты района > Вартість розбору зруйнованих будівель у Київській області може сягнути 5 млрд доларів

Вартість розбору зруйнованих будівель у Київській області може сягнути 5 млрд доларів

Перший етап у процесі відбудови 7-9-поверхових будинків на Київщині – розбирання завалів. Далі на черзі підготовка проєктно-кошторисної документації для відновлення. Так, якщо будівля пошкоджена на 30-40%, для цього знадобиться щонайменше 2 місяці й півтора мільйона гривень.

Про це в ефірі “Українського Радіо” розповіли керівниця портфоліо “Інклюзивний розвиток і відбудова” Програми розвитку ООН в Україні Марія Гуцман та голова Київської обласної державної адміністрації Руслан Кравченко.

За словами Руслана Кравченка, гроші на відбудову регіону виділяють громади, обласні адміністрації, а також Кабмін із Фонду ліквідації наслідків російської агресії та міжнародні фонди й уряди країн.

“Ми подаємо проєкти, а в уряді та в United 24 є спеціальні комісії, які обирають об’єкти. Сам уряд затвердив 18 багатоквартирних об’єктів, а отже, понад 4 тисячі людей повернуться додому. 15-16 об’єктів ми повинні закінчити до кінця цього року, а перші об’єкти будемо здавати у жовтні та листопаді “, – розповів посадовець.

Він зазначив, що за тим, аби кошти на відбудову спрямовувались за призначенням, стежать представники Програми розвитку ООН (ПРООН).

“У рамках нашої комплексної програми з відновлення ми працюємо з Київщиною у кількох напрямках. Першим елементом є розбирання завалів, без якого неможлива подальша відбудова. За попередніми оцінками, вартість розбирання завалів може сягнути 5 млрд доларів США”, — зазначила Марія Гуцман.

За її словами, у Київській області ПРООН розчистив вже понад 400 населених пунктів і вивіз понад 80 тисяч кубометрів завалів, які переробляють і потім використовують як додаткові матеріали для відновлення доріг.

Раніше ми писали, що на Київщині встановили близько 4 тисяч вікон у пошкоджених будинках.