Главная > Всі новини > В Україні збираються скасувати акциз на пальне та зменшити ПДВ

В Україні збираються скасувати акциз на пальне та зменшити ПДВ

Кабінет міністрів подав у Верховну Раду законопроєкт, що скасовує акциз на пальне та знижує ставку ПДВ з 20% до 7%. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, таке суттєве зменшення розміру податків дозволить стабілізувати ціни та не допустити дефіциту. Також уряд розглядає пропозицію зниження ПДВ до 0% у разі, якщо логістичні витрати постачальників палива будуть зростати.

Крім того, Кабмін веде перемовини з найбільшими світовими компаніями щодо постачання бензину та дизелю, напрацьовує нові логістичні ланцюги постачання цих продуктів до України.

Щодо запасів газу в Україні, то їх зараз, за словами Шмигаля, — близько 9,5 млрд кубометрів. Продовжується імпорт газу з Угорщини, Словаччини та Польщі. “Укргазвидобування” продовжує видобуток газу на всіх об’єктах, крім тих, які розташовані безпосередньо на лінії зіткнення.

«Наразі функціонують чотири атомні електростанції, всі гідроелектростанції, ТЕЦ. Є домовленості з Польщею на постачання додаткових партій вугілля залізницею», — розповів очільник уряду.

Для економії вугілля уряд прийняв рішення, що українські ТЕС будуть отримувати газ за пільговою ціною.