Главная > Все новости > В Україні вилучатимуть активи тих, хто підтримує війну

В Україні вилучатимуть активи тих, хто підтримує війну

Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності санкцій, пов’язаних з активами окремих осіб». 

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Закон запроваджує новий вид санкцій – конфіскацію на користь держави активів фізичних та юридичних осіб, які підтримують війну в Україні. У документі зазначено чіткі критерії, за якими особа може бути віднесена до кола тих, на кого поширюється дія такої санкції.

Процедура виявлення та конфіскації активів підсанкційних осіб, які в той чи інший спосіб підтримують агресію окупантів проти України, дасть змогу швидко та ефективно поповнювати український бюджет за рахунок ворогів. Закон передбачає чітку інструкцію для органів, відповідальних за цей процес. Сподіваюся на продуктивну взаємодію всіх його учасників.

Очікується, що пошуком активів та зверненням до судів займатиметься Міністерство юстиції. Здійснення адміністративного судочинства у справах про застосування санкції у вигляді стягнення активів у дохід держави здійснюватиме Вищий антикорупційний суд (ВАКС).