Главная > Все новости > Активисты района > В Україні від війни потерпають 20% заповідників та мільйони гектарів лісу

В Україні від війни потерпають 20% заповідників та мільйони гектарів лісу

Фото: ДСНС

Від російської збройної агресії в Україні потерпають 20% природоохоронних територій, а війною уражені три мільйони гектари лісів. Про це повідомили у природоохоронній організації WWF-Україна.

Серед іншого, у зоні ризику через війну опинилися 2,9 млн гектарів так званої Смарагдової мережі України — частини європейської мережі природоохоронних територій, яка охороняється законодавством Євросоюзу.

Також під загрозою знищення опинилися 16 водно-болотних угідь загальною площею майже 600 тисяч гектарів, які захищені Рамсарською конвенцією. Ці об’єкти мають статус водно-болотних угідь міжнародного значення через їхнє унікальне біорізноманіття.

Зокрема, під загрозою знищення опинився заказник “Великі і Малі Кучугури” у Запорізькій області, що має площу 7 740 га. Зараз він вже деокупований, але перебуває у небезпеці через близьке розташування до лінії фронту.

Загалом же під російською окупацією залишаються вісім заповідників та десять національних природних парків. А три мільйони гектарів українських лісів були уражені війною.

“Ці цифри можуть зростати, адже на частині територій досі тривають бойові дії, а решта перебуває під окупацією чи очікує на розмінування. І сьогодні задача кожного українця – дбайливо ставитися до тих територій, яких не торкнулася війна”, — зазначають у WWF-Україна.

Там закликають відвідувати ті заповідники, які зараз відкриті для туристів, щоб підтримати їхню роботу.

Нагадаємо, Київрада оголосила ландшафтним заказником озеро “Алмазне”, що знаходиться у Деснянському районі та є найбільшим за площею у столиці.