Главная > Всі новини > В Україні створили меморіал цивільних жертв війни

В Україні створили меморіал цивільних жертв війни

Фото: Dmytryi Ozhhikhiin / Depositphotos

В Україні створили сайт-меморіал цивільних жертв війни Росії проти України. На ньому зібрали історії людей, загиблих внаслідок обстрілів, бомбардувань та катувань з боку військових рф. 

“Тисячі поранених, сотні жертв серед цивільних. Ми створили цей меморіал, щоб ви могли дізнатися про кожного, хто був вбитий російською армією”, — розповіла команда агенції АБО, яка і створила меморіал. 

На сайті можна знайти інформацію по загиблих у певному населеному пункті. Також для пошуку можна скористатися календарем із датою загибелі та полем для введення прізвища людини. Наразі на сайті є історії 36 загиблих. 

Серед них: 

  • 91-річна Ванда Об’єдкова із Маріуполя, яка пережила нацистський Голокост, але загинула під час російського вторгнення;
  • 4-річний Олександр Зданович-Яхно який перед початком війни був у бабусі в Сухолуччі на Київщині. Коли 10 березня у село зайшла важка техніка росіян, сусіди запропонували бабусі з хлопчиком перебратися на протилежних берег Київського водосховища двома моторними човнами. Під час цієї спроби вони потрапили під обстріли й потонули;
  • Тетяна Деменнікова із Миколаєва, яка загинула 29 березня внаслідок ворожого удару “Точками У” по будівлі Миколаївської обласної адміністрації. Тоді загинули 36 людей;
  • Оксана Швець із Києва. Акторка Молодого театру загинула 17 березня внаслідок ракетного обстрілу Дарницького району. Жунка перебувала вдома. 

На сайті можна поділитися історією своїх близьких чи знайомих, які загинули внаслідок російської збройної агресії  в Україні. Для цього необхідно заповнити форму на сайті. 

Нагадаємо, що в Україні також створили сайт-реквієм за загиблими у війні українськими спортсменами.