Главная > Всі новини > Активісти району > В Україні сайти держпослуг стануть доступними для людей з порушенням зору чи слуху

В Україні сайти держпослуг стануть доступними для людей з порушенням зору чи слуху

Кабмін ухвалив постанову, яка зобов’язує державні органи зробити всі сайти вебдоступними для людей з порушеннями зору, слуху чи моторики. Відтепер усі ресурси мають відповідати міжнародним стандартам WCAG 2.1, повідомив Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр України з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій.

Зокрема, усі сайти мають містити аудіоописи, враховувати особливості читабельності тексту та розміщення картинок, дотримуватися правил перекладу жестовою мовою тощо. 

“Це важливий крок для впровадження Національної стратегії з безбарʼєрності, яку ініціювала перша леді Олена Зеленська”, — зазначив Федоров.

У Мінцифри наголошують, що прагнуть створити найзручнішу державу у світі з точки зору отримання держпослуг, щоб онлайн-сервіси були доступними для кожного українця. Наразі в Україні проживають 2,7 млн людей з інвалідністю і, на жаль, через війну цифра може збільшитись.

Раніше ми писали, що в селищі Віта-Поштова Київської області запрацювала інклюзивна автошкола для людей з інвалідністю.