Главная > Всі новини > Активісти району > В Україіні створили новий безпілотник SHARK: що він вміє

В Україіні створили новий безпілотник SHARK: що він вміє

Фото: Ukrspecsystems

Українська компанія Ukrspecsystems створила новий безпілотний літальний апарат SHARK UAS, призначений для розвідки та коригування вогню.

Безпілотник має компактні розміри — розмах крила становить трохи менш як два метри. Він був створений спеціально для проникнення на тимчасово контрольовану ворогом територію, щоб проводити там розвідку, спостереження та коригування вогню по ворожих цілях. В тому числі його можна використовувати для більш точного наведення ракет з комплексів HIMARS.

SHARK оснащений камерою із 30-кратним оптичним зумом та додатковим цифровим зумом. Він має надійний зашифрований звʼязок та може залітати у тил ворога до 60 км. Дрон може вести спостереження за об’єктами на відстані до п’яти кілометрів. Його крейсерська швидкість становить 70-90 км/год, а максимальна — до 150 км/год.

За словами розробників, над створенням SHARK вони почали працювати вже після початку повномасштабного російського вторгнення. І менш ніж за пів року безпілотник вже літав. Зараз він вже повністю готовий для застосування у бойових умовах. При цьому він є повністю українською розробкою – від ідеї до виробництва.

Нагадаємо, зірка “Зоряних війн” Марк Гемілл допоміг придбати 500 дронів для України. Кошти на безпілотники актору вдалося зібрати в рамках ініціативи United24, де він є амбасадором.