Главная > Всі новини > Активісти району > В Олександрівській лікарні запрацював найсучасніший ангіограф

В Олександрівській лікарні запрацював найсучасніший ангіограф

Ілюстративне фото: pershyj.com

У київській Олександрівській клінічній лікарні запрацювала найсучасніша в Україні ангіографічна установка. Встановлення нового ангіографу у неврологічному корпусі дозволить надавати допомогу пацієнтам оперативніше.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

За словами директорки Департаменту охорони здоров’я Валентини Гінзбург, у відділенні рентгенендоваскулярної хірургії втручання на судинах серця та головного мозку пацієнтам із гострими коронарними станами та інсультами проводять цілодобово та без вихідних. Однак раніше оперативні  втручання виконували на трьох ангіографічних установках, що були розташовані в кардіологічному корпусі. Таким чином, пацієнтів із нейрохірургічною патологією для проведення діагностичних обстежень та оперативних втручань доводилося транспортувати з однієї будівлі до іншої. Для людей у критичному стані такі перевезення є небажаними і, більше того, небезпечними.

Встановлення нового ангіографа в неврологічному корпусі “знімає” цю проблему: помітно покращує маршрутизацію хворих із інсультами головного мозку, а отже значно скорочує терміни надання невідкладної медичної допомоги.

Нова ангіографічна установка оснащена технологіями CARE для зниження (порівняно із системами попереднього покоління) дози опромінення до 60%  при покращенні при цьому візуалізації маленьких судин до 70%. 

“Більшість процесів установки автоматизовані. Так, встановлена програма розрахунків аневризми дає змогу в автоматичному режимі оцінити дані та змоделювати і контролювати всі кроки терапії. Інтегрована робоча станція для обробки тривимірних зображень із програмним забезпеченням отримання КТ-подібних даних позбавляє необхідності проведення додаткових обстежень і переміщень пацієнта. Крім того, є програмне забезпечення для планування і супроводження процедур стентування, функція накладення тривимірних даних на поточні зображення для покращення орієнтування в анатомiчних структурах, сучасне програмне забезпечення та лазерне наведення для планування і проведення процедур із використанням голок тощо”, — розповіли у міській адміністрації.

Ангіограф, який запрацював у Олександрівській лікарні, був куплений коштом міського бюджету. Наразі ведуть підготовчі роботи для встановлення ще одного ангіографа, отриманого містом від МОЗ України. Він має запрацювати у Київській міській лікарні № 1.