Главная > Всі новини > В наслідок агресії рф в Україні загинули 153 дитини — Офіс генпрокурора

В наслідок агресії рф в Україні загинули 153 дитини — Офіс генпрокурора

Фото: kanaldom.tv

Від початку повномасштабної збройної агресії росії в Україні вже загинули 153 дитини та були поранені 245. Про це повідомив Офіс генпрокурора з посиланням на ювенальних прокурорів.

Загалом за цей період постраждали майже 400 українських дітей. Зараз триває робота з встановлення всіх даних щодо постраждалих дітей в місцях ведення активних бойових дій та на тимчасово окупованих ворогом територіях. Зокрема у Маріуполі, на окремих територіях Київської, Чернігівської та Луганської областей.

За отриманими даними, найбільше постраждало дітей у Київській — 73, Донецькій — 65, Харківській — 53, Чернігівській — 43, Миколаївській — 30, Луганській — 31, Запорізькій — 22, Херсонській — 29, столиці — 16, Сумській — 16, Житомирській — 15 областях.

Також в Офісі генпрокурора розповіли про конкретні випадки російської агресії, в наслідок якої постраждали або залинули діти:

  • 19 березня російські військові обстріляли колони цивільних авто, які  здійснювали евакуацію “зеленим коридором” з Маріуполя, внаслідок чого загинули батько з дитиною.
  • 31 березня від тяжких поранень померла дворічна дівчинка  з міста Лисичанська Луганської області, яка разом зі своїм 7-річним братом напередодні отримали тяжкі поранення.
  • 30 березня на Чернігівщині внаслідок обстрілів двоє дітей отримали поранення.
  • 31 березня на Донеччині до лікувального закладу доставлено п’ять неповнолітніх, які отримали поранення внаслідок обстрілу.

Через бомбардування та обстріли пошкоджено 859 закладів освіти. 83 з них — зруйновано повністю. Найгірша ситуація — у Донецькій, Харківській, Миколаївській, Сумській, Київській, Херсонській, Житомирській, Чернігівській областях та місті Київ.