Главная > Все новости > В.Кличко: «Поки зарано говорити про пом’якшення обмежувальних заходів»

В.Кличко: «Поки зарано говорити про пом’якшення обмежувальних заходів»

Столична влада готова до будь-яких сценаріїв розвитку подій і розглядає різні можливості для збільшення кількості місць для госпіталізації хворих на коронавірус, якщо виникне така потреба.
Про це в ефірі телеканалу «Україна-24» заявив мер Києва Віталій Кличко. Він зазначив, що поки ситуацію в місті вдається втримати. Але, якщо мешканці столиці і України в цілому будуть нехтувати дотриманням обмежувальних заходів, ситуація може різко погіршитися.

«У місті на сьогодні є майже 500 ліжок для госпіталізації хворих на коронавірус. У разі потреби ми можемо збільшити потужності до 7 тисяч місць. Ми навіть розглядаємо можливість облаштувати великі приміщення під госпіталь. Ми вивчаємо досвід і Австрії. У Відні, наприклад, розгорнули тимчасовий шпиталь у торговельному центрі. Ми виходимо з різних сценаріїв. І робимо все, аби не допустити стрімкого розповсюдження вірусу. Дехто зараз думає, що його хвороба не зачепить. Багато хто говорить, що пандемія – це, нібито, велика афера. Навіть президент США Трамп ще кілька тижнів тому не вірив у такий розвиток подій. А зараз подивіться, що коїться, наприклад, у Нью-Йорку», – підкреслив Віталій Кличко.

«Поки ми не можемо говорити про те, що скасовуватимемо обмежувальні заходи. Ми спираємось на статистику, і сьогодні вона показує, що хвороба розповсюджується. Тільки за минулу добу +25 людей, що захворіли на коронавірус. Про яке пом’якшення ми можемо сьогодні говорити? Про послаблення йтиметься тільки в тому випадку, коли побачимо, що розповсюдження вірусу зупинилося і людей, що хворіють, поменшало», – сказав Віталій Кличко.

Також, відповідаючи на запитання журналістів щодо можливого відкриття ринків, мер Києва ще раз наголосив, що у столиці продуктові ринки поки не відкриватимуть.

«На сьогоднішній день всі продуктові магазини забезпечені і торгують продуктами харчування. Проблем із запасами немає. На складах все є. Логістика працює. У цьому напрямку ми спираємось на досвід інших країн. Де були вжиті більш жорсткі заходи. Тому наше ключове завдання на сьогоднішній день – зробити все можливе для того, аби зупинити захворювання в столиці», – наголосив мер Києва.

За його словами, сьогодні ситуація в Києві поки контрольована. Але для того, аби вона залишалася такою, необхідно і надалі дотримуватися обмежувальних заходів.

«У нас 132 підтверджених захворювання. Але, якщо далі буде розповсюджуватися хвороба, якщо будуть тисячі хворих, як наприклад в Іспанії, то наші медики просто не зможуть допомогти всім. Ми не хочемо до цього доводити. І тому такі жорсткі обмеження і на сьогодні ми не розглядаємо питання про відкриття ринків», – сказав Віталій Кличко.

Нагадаємо, у столиці хворіють 132 людини:

✅ Голосіївський — 15 (+1)
✅ Дарницький — 16 (+3)
✅ Деснянський — 6 (+1)
✅ Дніпровський — 5 (+3)
✅ Оболонський — 9 (+2)
✅ Печерський — 32 (+4)
✅ Подільський — 8 (+2)
✅ Святошинський — 8 (без змін)
✅ Солом’янський — 20 (+4)
✅ Шевченківський — 13 (+5)

Джерела: https://kyivcity.gov.ua/news/ , https://t.me/joinchat/AAAAAE8F36LqOp8dL5fTXg