Главная > Всі новини > Активісти району > Унікальну скульптуру Дюймовочки на Троєщині можуть відновити

Унікальну скульптуру Дюймовочки на Троєщині можуть відновити

Унікальну скульптуру Дюймовочки на Троєщині вдалося врятувати від повного знищення.

Це стало можливим завдяки автору блогу Ukrainian modernism Дмитру Соловйову, який зараз веде перемовини про її відновлення.

Про це активіст розповів у Instagram.

Зазначається, що коли він дізнався про знесення скульптури, Соловйов відразу вирішив врятувати окрасу району.

“Друг надіслав мені фото демонтажу, і я поїхав на місце події рятувати мистецький твір — в вечір п’ятниці, з Подолу на Троєщину, не побоявшись заторів. Завдяки депутатці Ксенії Семеновій мені вдалося зв’язатися з директоркою поліклініки і вберегти скульптуру від подальшого руйнування”, — розповів Соловйов.

За його словами, саме поліклініка була ініціатором демонтажу пам’ятки. Активіст домовився з керівницею медзакладу, що комунальники її не чіпатимуть, а потім разом з другом переніс розколоті елементи скульптури в поліклініку, щоб вберегти їх від дощу і крадіїв.

Нині Соловйов домовляється з директоркою поліклініки №7 про відновлення скульптури. У поліклініці пояснили свої дії скаргами місцевих на аварійність скульптури.

Варто зазначити, що ще у 2014 році вандали відбили скульптурі Дюймовочка голову. Тоді поліклініка відреставрувала її головою манекена. Цього разу медзаклад звернувся до комунальників з проханням знести скульптуру нібито через скарги місцевих жителів на аварійність скульптури.