Главная > Всі новини > Українським біженцям у Польщі видаватимуть цифрові посвідки на проживання в ЄС

Українським біженцям у Польщі видаватимуть цифрові посвідки на проживання в ЄС

Фото ілюстративне: Freepik

Українським біженцям у Польщі видаватимуть перші повністю цифрові посвідки, які дозволятимуть подорожувати в межах ЄС та перетинати зовнішні кордони Європейського Союзу. 

Про це повідомили на сайті польського уряду. 

Електронний документ для біженців із України Diia.pl підтверджуватиме законне перебування українців на території Польщі, дозволятиме подорожувати їм в межах ЄС і перетинати зовнішні кордони Євросоюзу. Наявність посвідки передбачатиме можливість для громадян України пересуватися Шенгенською зоною упродовж 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду. 

“Це перша повністю цифрова посвідка на проживання у ЄС”, — зазначили на сайті уряду Польщі. 

Про новий електронний документ для українських біженців польський уряд повідомив Єврокомісію, всіх держав-членів ЄС та асоційованих країн Шенгенської зони. Після цього документ ввадається законним. 

Як отримати електронну посвідку на проживання в ЄС?

  • Встановіть мобільний застосунок mObywatel — він доступний для телефонів на Android та iOS;
  • Отримайте PESEL (польський аналог українського ідентифікаційного коду);
  • Отримайте електронний підпис для створення кабінету — для цього необхідно звернутися до одного із територіальних управлінь. 

Раніше ми повідомляли, що українців, які працюють віддалено, звільнили від податків у Польщі. Також громадяни України отримали доступ до безкоштовної польської медицини.