Главная > Все новости > Український суд дозволив арештувати Миколу Баскова

Український суд дозволив арештувати Миколу Баскова

Фото: Борис Кудрявов / eg.ru

Офіс генпрокурора України повідомив про підозру російському артисту Миколі Баскову. Генпрокурор Ірина Венедіктова оголосила про початок процедури оголошення співака у міжнародний розшук.

Про це Венедіктова написала на своїй сторінці в Facebook. 

«Своїми діями ви пропагандували, виправдовували війну, запросили смерть в Україну, і цей факт ми не маємо права проігнорувати. Ви ж чудово розумієте (думаю, краще за нас в Україні), що ваш заклик, розповсюджений у соціальних мережах — це мільйони “інфікованих” вашою “думкою” громадян РФ. Частина з яких прийшли в наш дім з метою убити нас, інші втратили своїх дітей, а хтось вам просто повірив і вирішив взяти в руки зброю», — написала Венедіктова. 

Вона нагадала, що раніше Басков виправдовував проведення “спеціальної операції” (повномасштабне вторгнення РФ до України та вбивство російськими військовими цивільного населення України — ред.), назвавши її “невід’ємним правом на індивідуальну або колективну самооборону”.

«Ви від кого, Миколо Вікторовичу, оборонятися зібралися? Ви встигли ознайомитися з текстом вашої публікації до моменту розміщення? Що ви знаєте про долю Луганська та Донецька?», — додала Венедіктова.

Генпрокурор зазначила, що відсьогодні, з 7 березня 2022 року, Баскову отримав статус підозрюваного на території України. Це означає, що український суд дозволив арештувати співака.

«Для вас це практично означає, що в найближчому майбутньому ви будете затримані правоохоронними органами тієї країни, кордони якої ви перетнете», — пояснила вона. 

Вона також опублікувала текст ухвали про обрання запобіжного заходу Миколі Баскову. 

 

#війна в Україні