Главная > Всі новини > Активісти району > Український документальний фільм “Будинок зі скалок” номінували на “Оскар”

Український документальний фільм “Будинок зі скалок” номінували на “Оскар”

Кадр з фільму “Будинок зі скалок”

Документальний фільм “Будинок зі скалок” (A House Made of Splinters) спільного виробництва України, Данії та Швеції потрапив до списку претендентів на найпрестижнішу кінопремію “Оскар”. Про це йдеться на сайті нагороди.

Стрічку номінували у категорії “Найкращий документальний повнометражний фільм”.

“Будинок зі скалок” розповідає історію дітей, які мешкають у дитячому будинку на Донбасі, розташованому неподалік від лінії фронту. Віддані соціальні працівники будинку намагаються зробити життя вихованців якомога безпечнішим та комфортнішим у таких умовах. Попри важку ситуацію, і діти, і працівники будинку сподіваються на краще.

Стрічка була створена за підтримки Держкіно. Режисером виступив данець Сімон Леренг Вільмонт, а другим режисером та лінійним продюсером став український журналіст Асад Сафаров.

Світова прем’єра “Будинку зі скалок” відбулася на фестивалі Sundance, де він отримав приз за найкращу режисуру в міжнародній конкурсній програмі документальних фільмів World Cinema Documentary Competition.

Зазначимо, що у категорії “Найкраща оригінальна пісня” на “Оскар” претендує трек Naatu Naatu з індійського фільму RRR, який вже отримав “Золотий глобус”. Сцену з цією піснею знімали перед Маріїнським палацом у Києві.

Водночас український художній фільм “Клондайк”, який був у лонглисті премії “Оскар”, не потрапив до остаточного списку номінантів.