Главная > Все новости > Українські посвідчення водія визнаватимуть у ЄС

Українські посвідчення водія визнаватимуть у ЄС

Фото: takahiro taguchi / Unsplash

Українські посвідчення водія визнаватимуть у країнах ЄС після підписання угоди про «транспортний безвіз». Документ планують затвердити у середу, 29 червня, повідомив заступник міністра інфраструктури України Мустафа Найєм. 

Підписання угоди відбудеться у французькому Ліоні.

«Більшість з вас навіть не підозрюють, якого масштабу це подія для українських перевізників. Лише один факт щоб ви могли хоча б приблизно уявити. З урахуванням майже пятикратного росту автоперевезень, вже у вересні цього року через нестачу автодозволів експорт українських товарів міг зупинитись мінімум у напрямку двох сусідніх країн. Це сотні мільйонів доларів втрат щомісячно; і більше мільярду — за підсумками року», — зазначив Найєм.

За його словами, угода про «транспортний безвіз» також рятує мільйони європейських споживачів від дефіциту та росту цін на українські товари, а також велику кількість європейських компаній, чиї офіси та виробничі бази продовжують працювати в Україні, і які могли залишитися без можливості вивезти свою продукцію. 

Визнання українських посвідчень водія

Окрім покращення логістики, підписання угоди про «транспортний безвіз» полегшить життя українським водіям. Так, відтепер під час керування автівкою у країнах ЄС, українцям не потрібно буде змінювати посвідчення чи складати додаткові іспити.

Якщо раніше українське посвідчення водія нового зразка визнавали лише у деяких країнах ЄС, а в інших існували обмеження щодо терміну їх використання (до шести місяців), то тепер цих обмежень не буде.