Главная > Всі новини > Українські митці можуть отримати гранти від Єврокомісії: хто саме та як

Українські митці можуть отримати гранти від Єврокомісії: хто саме та як

Фото: unsplash.com

Єврокомісія створила грантову програму для українських митців, культурних організацій та інституцій на загальну суму п’ять мільйонів євро. Про це повідомили у пресслужбі Мінкульту.

Цей конкурс є частиною програми “Креативна Європа” на 2023 рік, він має на меті підготувати відновлення української культури після війни, а також — допомогти українським митцям і культурним організаціям у створенні проєктів як в Україні, так і в країнах-учасницях “Креативної Європи”.

Грантовий фонд розділять на три частини:

  • Два млн євро підуть на підтримку українських митців і культурних організацій для створення і демонстрації мистецьких проєктів;
  • Ще два млн євро отримають українські культурні діячі, яки були вимушені залишити свої домівки через російську агресію;
  • А один млн піде на підготовку до післявоєнного відновлення українських культурних секторів і навчання українських фахівців, котрі спеціалізуються на збереженні культурної спадщини.

Для фінансування в межах програми відберуть три великих проєкти. Вони, своєю чергою, будуть фінансувати велику кількість малих проєктів за допомогою каскадних грантів. Дізнатися більше про програму та подати заявку можна за посиланням. Приймають заявки до 29 листопада цього року включно.