Главная > Всі новини > Українська письменниця отримала особливу відзнаку літературної премії ЄС

Українська письменниця отримала особливу відзнаку літературної премії ЄС

Фото: “Укрїнформ”

На Паризькому книжковому ярмарку українська письменниця Євгенія Кузнєцова отримала спеціальну відзнаку Премії Євросоюзу з літератури (EUPL). Про це повідомляє Представництво ЄС в Україні.

Премія Євросоюзу з літератури відзначає молодих письменників-фантастів з ЄС та за його межами. Мета премії EUPL — сприяти циркуляції літератури в Європі та заохочувати більший інтерес до ненаціональних літературних творів. В цьому році європейське журі вперше визначило одного переможця та окремо п’ятьох номінантів, які отримали спеціальні відзнаки. Переможцем цього року став грузинський письменник Іва Пезуашвілі з твором “Сміттєпровід”.

Українська письменниця та перекладачка Євгенія Кузнєцова, авторка книги “Спитайте Мієчку”, була нагороджена спеціальною відзнакою. Євгенія працює в галузі медіадосліджень конфліктів і протидії дезінформації, а також перекладає художню та науково-популярну літературу. Її дебютна книга “Кухар у скорботі” була опублікована у 2020 році, а друга книга “Спитайте Мієчку” увійшла до шорт-листа “Книги року BBC News Україна” у 2021 році. Зараз Євгенія працює над монографією про радянську лінгвістичну політику та політику ідентичності, а також ще над одним романом. Обидві книги мають вийти в цьому році.

Також відзнаку літературної премії ЄС отримали бельгійка Геа Шотерс (“Трофей”), боснійка Сладжана Ніна Перкович,  (“У канаві”), ірландець Тадхг Мак Доннагайн (“Мадам Лазар”) та іспанець Якобо Бергареш (“Ідеальні дні”).