Главная > Все новости > Українець отримав 15 років за держзраду, бо здавав ворогу позиції ЗСУ

Українець отримав 15 років за держзраду, бо здавав ворогу позиції ЗСУ

Фото: gp.gov.ua

Суд визнав винним у державній зраді мешканця Донецької області, який виправдовував російське вторгнення в Україну та допомагав окупантам наводити вогонь на об’єкти Збройних сил України. Про це повідомляють Офіс генпрокурора, СБУ та спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Західного регіону.

40-річний уродженець Макіївки розпочав співпрацю з окупантами із запису відеозвернення, в якому критикував українську владу та виправдовував військове вторгнення рф. Потім це відео використали в новинах пропагандистського телеканалу Russia Today. Також чоловік надав інформацію про розташування військових об’єктів ЗСУ в Харкові, по яких окупанти того ж дня здійснили артобстріл.

Зрадника затримали в Ужгороді, куди він прибув за вказівкою свого російського куратора для збору даних про об’єкти критичної інфраструктури.

У суді прокурорам вдалося довести провину затриманого, і його визнали винним у державній зраді (ст. 111 КК України). Суд призначив йому покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.