Главная > Все новости > Україна отримала понад 450 тонн медикаментів на суму понад 10 млн доларів

Україна отримала понад 450 тонн медикаментів на суму понад 10 млн доларів

Керівник ОП Андрій Єрмак відзвітував про перший тиждень роботи Координаційного штабу з гуманітарних і соціальних питань. За його словами, Україна вже отримала понад 450 тонн медикаментів на суму понад 10 млн доларів. 

З 2 березня штаб координує надання гуманітарної допомоги Україні. За цей час інформаційний ресурс “Співдія” спільно з Monobank опрацював понад 600 звернень громадян. Також до допомоги населенню було залучено приватні компанії, одна з яких передала у медзаклади Києва 40 тисяч коробок ліків. 

Що стосується співпраці з міжнародними організаціями, то Координаційний штаб розпочав доставку вантажів для українців спільно з посольством Грузії та оргіназцією “Карітас”. Першу допомогу вже відвантажиди в Одесі, Запоріжжі, Дніпрі та Києві. 

Окрім того, медичну допомогу надають Польща, Латвія, Литва, Велика Британія, Ізраїль, Дані та міжнародні організації (ВООЗ, ЮНІСЕФ, “Лікарі без кордонів”). Загалом, Міністерство охорони здоров’я скоординувало через дипломатичні установи понад 450 тонн медикаментів на суму понад 10 млн доларів та забезпечило їх розвещення по складах. 

Надходить допомога і від бізнесу, а Данія Надала Україні 19 автомобілів швидкої допомоги. 

“Штам налагодив співпрацю між МОЗ та МВС і ЗСУ. Відтепер потреби в ліках для наших військових забезпечуються з усіх складів МОЗ. Між цими міністерствами налагоджено оперативний обмін ліками”, — зазначив Єрмак. 

Він додав, що в рамках програми психологічної допомоги “Розкажи мені” через Telegram-канал, сайт та чат-бот спеціалісти проконсультували уже понад 2 тисячі дорослих, підлітків та батьків з дітьми. Консультації надають 550 психологів.

Станом на 9 березня на гуманітарних рахунок Нацбанку України надійшло 81,2 млн грн, 905,9 тисяч євро, 604,1 тисяча доларів та 6,8 тисяч фунтів стерлінгів. 

#війна в Україні