Главная > Всі новини > Активісти району > У ЗСУ відповіли, чи можна відновити авіапольоти в Україну

У ЗСУ відповіли, чи можна відновити авіапольоти в Україну

Повітряні сили ЗСУ прокоментували можливість відновлення цивільних авіапольотів в Україні. Військові до цієї ідеї ставляться дуже скептично.

В ефірі телемарафону речник Повітряних сил Юрій Ігнат заявив, що не бачить можливості проводити польоти в умовах війни, оскільки “долітає усюди”.

“У нас дуже велика територія, ракети летять звідусіль і різних типів, противник потужний, має технологічну зброю. Звісно, дуже хочеться, щоб запрацювала авіація, але у нас перекритий повітряний простір над Україною, і думаю, ще не скоро його відкриють”, — зазначив Ігнат.

Полковник наголосив, що для відкриття повітряного простору для цивільних літаків необхідно домовлятися з росією про припинення обстрілів, а це неможливо, оскільки ми знаємо, як країна-агресор виконує домовленості. Як приклад він навів “зерновий коридор”, з якого рф вийшла одноосібно.

Крім того, речник не розуміє, як можна страхувати борти та життя пасажирів у країні, яка воює. За його словами, практика Ізраїлю не допоможе Україні, оскільки ми не можемо повністю прикрити всю велику територію України ППО.

Коли в полковника запитали щодо можливості відкрити для цивільних польотів аеропорт в Ужгороді, де літаки злітають і фактично відразу потрапляють у повітряний простір Словаччини, він зауважив, що цей варіант теж не такий вже робочий. Адже росіяни можуть вдарити по злітно-посадкових смугах, заявивши, як це відбувалося раніше, що на території аеродрому нібито перебувала “західна техніка”.

Як підсумок, речник Повітряних сил ЗСУ заявив, що сподіватися на відновлення цивільної авіації до кінця війни навряд чи можна.

Нагадаємо, раніше про плани відновити польоти в Україну заявили в Ryanair. За словами директора авіакомпанії, лоукостер розглядає можливість відновлення деяких рейсів до кінця 2023 року.

#війна в Україні #ЗСУ #повітряні сили #авіакомпанія #повітряний простір #польоти #переліт