Главная > Всі новини > Активісти району > У журналі Inker опублікували історії українців, які повернулися з полону

У журналі Inker опублікували історії українців, які повернулися з полону

Видання соціальних коміксів Inker випустило номер на основі реальних історій українців, які перебували у російському полоні, пережили допити, катування чи стали свідками таких тортур.

Загалом у новому випуску журналу чотири мальописи, перший з яких — “Щоденник у полоні”. Його головним героєм є 16-річнй Владислав, якого росіяни викрали, довідавшись, що він є сином державного посадовця. Хлопця затримали на блокпосту як “цінного заручника”. Його батьку запропонували угоду — обміняти його сина на сина одного з чеченських командирів, який знаходився на підконтрольній ЗСУ території.

У полоні школяра змушували прибирати катівні. Він побачив зсередини, як влаштована російська репресивна машина й детально розповів свої спогади авторам Inker.

“Щоденник у полоні” доступний для прочитання на сайті Inker. 

Також у виданні опублікували й інші комікси:

“Ти що, безсмертний?” — про священника ПЦУ, що намагався забрати тіла загиблих з острова Зміїний, внаслідок чого потрапив у полон, де був 70 днів. Росіяни катували його струмом, світлом й холодним карцером, але не “розкололи”;

“Я був у Оленівці” — шокуюча історія українського волонтера, який вивозив людей з Маріуполя, проте був взятий військовими “ДНР” у полон разом з іншими водіями за звинуваченнями у тероризмі. Чоловіка етапували до Оленівської колонії, де він пробув 100 днів та став свідком катувань та тортур;

“У темряві” — про жителя Тростянця, який почав партизанити, але потрапив у полон, де росіяни протягом десяти днів “вибивали” з нього інформацію, катуючи та знущаючись. Все, що бачив хлопець — він бачив крізь маленький отвір у шапці, яку натягнули йому на очі, аби приховати місцеперебування та обличчя катів.

Нагадуємо, вийшов комікс про школяра, який допоміг знешкодити сотню одиниць техніки ворога.