Главная > Всі новини > У Ватикані хочуть провести Хресну дорогу за участі росіянки та українки

У Ватикані хочуть провести Хресну дорогу за участі росіянки та українки

Фото: cny.org

У Ватикані запропонували, щоб українка та росіянка разом несли хрест під час Хресної дороги у Колізеї, що відбудеться у Страсну п’ятницю 15 квітня. Про це повідомила пресслужба Ватикану.

Там заявили, що під час XIII стації, присвяченої у цій версії роздумам про смерть Ісуса на хресті, хрест триматимуть сім’ї українки та росіянки, що разом працюють у госпісі. Сім’я мігрантів буде представлена у заключній XIV зупинці.

Ватикан також оприлюднив уривок роздумів-молитов папи Римського Франциска, під час яких Ірина та Альбіна, що прибули до Італії два десятиліття тому, мають тримати хрест.

“Де Ти, Господи? Де Ти сховався? Ми хочемо свого колишнього життя. Чому все це? Якою є наша провина? Чому Ти нас покинув? Чому Ти покинув наші народи? Чому Ти в такий спосіб розділив наші сім’ї? Чому ми втратили бажання мріяти та жити? Чому наші землі стали такими ж темними, як Голгота?”

Відзначається, що обидві жінки працюють у відділенні паліативної опіки та допомагають пацієнтам, які перебувають на важких стадіях хвороби або на порозі смерті.

Надзвичайний і Повноважний посол України у Ватикані Андрій Юраш відреагував на таку пропозицію та повідомив, що зараз представникам Ватикану намагаються пояснити, чому ця ідея є недоречною.

“Посольство розуміє та поділяє загальну стурбованість української та багатьох інших спільнот щодо ідеї зібрати разом українських і російських жінок, щоб нести Хрест під час П’ятничної Хресної Дороги у Колізеї. Зараз ми працюємо над питанням, намагаючись пояснити неможливість його реалізації та очікувані наслідки”, — написав він.

Також цю ідею вважають “несвоєчасною та двозначною” в Українській греко-католицькій церкві.

“Для греко-католиків України тексти і жести XIII стації цієї Хресної дороги є незрозумілими, а навіть образливими, особливо в контексті очікуваного другого, ще більш кривавого наступу російських військ на наші міста і села. Знаю, що і наші брати римо-католики поділяють ці думки та переживання”, — сказав глава УГКЦ Блаженніший Святослав.