Главная > Все новости > Анонсы > У столиці кращі документальні стрічки демонструватимуть просто неба

У столиці кращі документальні стрічки демонструватимуть просто неба

З 5 червня стартують покази документального кіно на літньому майданчику Мистецького Арсеналу – це спеціальна добірка фільмів від Docudays UA, об’єднані назвою «Подорожі за горизонт». Покази проходитимуть у рамках проекту «Плани на літо в Мистецькому Арсеналі», що з червня до вересня презентуватиме понад 50 музичних, літературних та кіноподій.

До програми увійшли одні з найбільш резонансних фільмів Docudays UA.

Стрічка «Дар» режисерки Робін МакКенні досліджує паралелі між мистецтво та економікою дару
. Перед показом 5 червня відбудеться розмова з художником Олексієм Саєм, чия робота «Sorry» брала участь на фестивалі «Burning Man» в американській пустелі Блек-Рок. Серед героїв фільму – засновники/-ці сквоту в Римі, де одночасно працює безкоштовна галерея й притулок для ромів; сучасні художники/-ці, які дарують свої роботи відвідувач(к)ам музею; учасниця фестивалю Burning Man, який, як відомо, вважається територією, вільною від грошей; та інші люди, для яких цінним є ідея – «мистецтво – це дар».

Неординарний байопік «Прогулянка по воді» режисера Андрея Паунова – кіно про процес створення одного з останніх проектів легендарного лендарт-художника Христо Явашева на озері Ізео в Північній Італії.

Ще один документальний байопік у програмі – фільм «Хороший листоноша». Історія режисера Тоніслава Хрістова про поштаря Івана в маленькому й нескореному болгарському селищі біля кордону з Туреччиною. Він вирішує балотуватися на посаду мера, щоб відродити селище на межі вимирання, прийнявши в ньому біженців.

Хіт цьогорічної програми DOCU/ЮНІСТЬ, фільм «Парування» Ліни Марії Маннгаймер, досліджує романтику цифрового покоління – без ілюзій, онлайн, зі встановленням власних форматів стосунків і меж у них.

Калейдоскоп сучасного світу, його шаленого потоку та стосунків між людьми можна віднайти й у стрічці Романа Бордуна «Божествені». Формально ця стрічка складається зі щоденникових відеозаписів режисера, які він робить у Києві, Львові та Одесі в різні пори року.

Завершить літні покази Docudays UA фільм «Голоси моря» Кім Гопкінс. Саме ця стрічка отримала головний приз у конкурсі DOCU/CВІТ цього року. Журі особливо відзначило її потужних, зворушливих і теплих персонажів. Ця історія трохи старшої за 30 матері чотирьох дітей у пошуку кращої долі з надзвичайною відвертістю та співчуттям розкриває суворі реалії життя найбідніших кубинців-селян.

РОЗКЛАД ПОКАЗІВ

5 червня о 21:00 «Дар» реж. Робін МакКенна (Канада, 2018).

19 червня о 21:00 «Прогулянка по воді» реж. Андрей Паунов (Італія, США, Німеччина, ОАЕ, 2018).

3 липня о 21:00 «Хороший листоноша» реж. Тоніслав Хрістов (Фінляндія, Болгарія, 2016).

17 липня о 21:00 «Парування», реж. Ліна Марія Маннгаймер (Швеція, 2019).

31 липня о 21:00 «Божественні», реж. Роман Бордун (Україна, 2019).

14 серпня о 21:00 «Голоси моря», реж. Кім Гопкінс (Велика Британія, 2018).

Усі покази відбуватимуться на вуличній сцені Мистецького Арсеналу (вул. Лаврська, 12).


Вартість входу до Мистецького Арсеналу – 80 грн.

Джерело